top of page

Coffy Büyümeye Devam Ediyor


Pizza Restoranları A.Ş.’nin 25 yıllık deneyimini arkasına alarak Tek Fiyatlı Kahve Noktası konseptiyle 2019 yılında kurulan Coffy, 21’inci şubesini İstanbul Kadıköy’de açtı. Açılışta konuşan DP Eurasia Group CEO’su Aslan Saranga, “Hedefimiz; 2022 yıl sonunda 40, 2023 yıl sonunda 100 Coffy şubesini Türk kahve sektörüne kazandırmış olmak” diyerek büyüme istikrarını sürdüreceklerinin altını çizdi.


Kahve tutkunları arasında yıldızı çok kısa zamanda parlayan Tek Fiyatlı Kahve Noktası Coffy, 21’inci şubesini İstanbul Kadıköy’de tüketicilerin hizmetine sundu. Ustalıkla harmanlayıp özenle hazırlanan Kolombiya ve Etiyopya menşeli kahve çeşitlerini tek fiyata sunarak kaliteli kahve deneyimini ulaşılabilir hale getiren Coffy; Türkiye’nin ilk lokal ve tek fiyat sistemi ile çalışan dijital kahve markası. Müşteri deneyimini hızlandıran, özelleştiren ve kolaylaştıran teknolojik alt yapısı, uygun fiyatlı yüksek kaliteli ürünleri ve başarılı sonuçları kanıtlanmış franchising sistemi ile kısa zamanda bir çekim merkezi haline gelen Coffy, uluslararası pazarda yaklaşık 1,000 şubelik deneyimi bulunan DP Eurasia Group’un projesi. Marka; İçinde bulunduğumuz enflasyonist dönemde “Bizim Kahvemiz Ucuz Değil, Onlar Pahalı” sloganının arkasında durarak fiyat artışlarına rağmen tüketici nezdindeki ulaşılabilirliğini koruyor ve rekabette farklı bir kulvar yaratıyor. Coffy’nin kahve çeşitlerinin yanı sıra tatlılar, sandviçler, çörekler ve poğaçalardan oluşan leziz ve uygun fiyatlı menüsü ise damaklarda doyurucu izler bırakarak ara öğünlerin vazgeçilmezi oluyor.
Fiyat/performans, tek fiyat ve dijitalleşme: Tüketicilerin ortak taleplerini karşılıyor

İlk şubesini Ekim 2019’da yine İstanbul Kadıköy’de açan Coffy; “Tek Fiyatlı Kahve Noktası” konseptiyle Türk kahve kültürünün geleceğini şekillendirmek üzere yola çıktı. Yaratıcı, aktif ve yeniliklere açık ekibi, sektörde benzeri bulunmayan konsepti ve satınalma hacmi sayesinde bayisine her zaman en iyi fırsatları sunan güçlü franchising sistemi ile kısa zamanda büyüme adımları attı. Türkiye'nin en saygın ve bilinir tedarikçileri ile çalışarak şubelerine yüksek standartlardaki hammadde ve malzemeleri sağlayan, ürün çeşitliliğini sürekli artıran ve teknolojisiyle fark yaratan Coffy; kahve pazarındaki tüketicinin fiyat/performans, tek fiyat ve dijitalleşme yönünde gelişen ortak taleplerini bütünüyle karşılıyor. Dijital araçlarını gün geçtikçe geliştiren markanın Google Play ya da Apple Store’dan indirilen Coffy App uygulaması hızlı, vakit kazandıran, kahve sırasında beklemeye son veren “Beklemeden Gel Al” özelliğiyle öne çıkarken, son derece yenilikçi bir uygulama olan Sipariş Takip Ekranları tüketicilerin sipariş konforunu artırıyor. Coffy aynı zamanda Caddebostan ve Sabancı Üniversitesi şubelerinde aktif olan otonom robotlarla sipariş ve servis sistemini yaygınlaştırmak üzere çalışmalarını sürdürüyor. Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakabilme hayaliyle doğaya verilen zararın önüne geçmeyi hedefleri arasına koyan Coffy, tek kullanımlık atığı azaltmak için “kartonsuz kahve” diyor ve termosuyla şubeleri ziyaret eden tüketicilere indirimle hizmet veriyor. Bu alışkanlığın yaygınlaştırılması adına tüm şubelerde Coffy termosları da satışa sunuyor.


“Kahve pazarının 2025’te 2021’e göre %53 daha büyük olması öngörülüyor”

Pandemiyle birlikte yeme-içme sektöründeki daralmaya rağmen bu daralmanın kahve pazarına olumlu olarak yansıdığını dile getiren DP Eurasia Group CEO’su Aslan Saranga, “Pandemi kahve tüketimi noktasında bir dönüm noktası oldu. Yaptığımız analizlere göre günümüzde her 10 kişiden 1’i günde 5 fincandan fazla kahve tüketiyor. %33’lük bir kesim pandemi öncesinde kahve tüketmiyorken pandemiyle birlikte tüketime başladı. Kahve, halihazırda büyüme trendini devam ettiren bir pazar durumunda. 2025’te pazarın 2021’e göre %53 daha büyük olması öngörülüyor. Kısacası Türkiye’de bu sektörün önü son derece açık. Bu umut vaat eden gelecek projeksiyonu içerisinde Coffy’yi ileri teknoloji ve uygun fiyat avantajıyla hayata geçirerek ne denli doğru bir karar verdiğimizi giderek daha iyi anlıyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi, ‘Bizim kahvemiz ucuz değil, onlar pahalı’ diyoruz ve tüketicilerimizi dünyanın içinde bulunduğu bu zorlu döneme rağmen farklı kahve zincirlerinde içilebilecek 1 kahve fiyatına Coffy'de tam 3 kahve deneyimine davet ediyoruz” dedi.


“Coffy ile en iyiyi yaratmaya odaklanmış durumdayız”

2019’da 2 şubeyle başlayan yolculuklarında bugün 21’inci şubeye ulaşmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını dile getiren Aslan Saranga, “Motivasyonumuz ve heyecanımız çok büyük. Kısa zamanda daha da hızla bir büyüme istikrarı yakalamak konusunda kararlıyız. Şu ana kadar elde ettiğimiz başarılı sonuçlar potansiyelimizin gücünü bize kanıtladı. Bu yıl sonunda 40 şubeye ulaşacağımızı öngörmekle birlikte 2023 yıl sonu hedefimiz 100 Coffy şubesini sektöre kazandırmak. Kurulduğumuzdan bu yana bizi bağlılıklarıyla destekleyen, geri bildirimleriyle gelişimimize ilham olan tüketicilerimiz, hayal ortaklığı yaptığımız değerli franchisee’lerimiz ve işlerinin hakkını vermek için canla başla uğraşan çalışanlarımızla birlikte ilerliyoruz. En iyiyi yaratmaya odaklanmış durumdayız. Çok da uzak olmayan bir gelecekte Coffy’yi Türkiye’nin her iline, her ilçesine, her mahallesine ve dünyanın uzak coğrafyalarına kazandıracağımıza eminiz” ifadelerini kaydetti.

Coffy hakkında

Pizza Restoranları A.Ş. çatısı altında ilk şubesini Ekim 2019’da İstanbul Kadıköy’de açan Coffy; “Tek Fiyatlı Kahve Noktası” konseptiyle Türk kahve kültürünün geleceğini şekillendirmek üzere yola çıktı. Yaratıcı, aktif ve yeniliklere açık ekibi, sektörde benzeri bulunmayan konsepti ve yatırımcılara sunduğu güçlü franchising sistemi ile kısa zamanda büyüme adımları attı. Marka, Mühürdar Caddesi - Kadıköy, Bağdat Caddesi – Caddebostan, Bahariye Caddesi- Kadıköy, General Asım Gündüz Caddesi - Kadıköy, Barbaros Bulvarı – Beşiktaş, Büyükdere Caddesi – Maslak, Sabancı Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi, Bahçelievler – Ankara, Cebeci- Ankara, Kızılay - Ankara, Atatürk Bulvar-Bursa, İstanbul Bahçelievler - Ömür AVM, Kültür Mahallesi- Antalya, Ebuziya Caddesi - Bakırköy, Gülbahçe Mahallesi – Mecidiyeköy, Etimesgut- Ankara , Atatürk Caddesi – Maltepe, Erol Kaya Caddesi – Hilltown AVM, Pendik Küçükyalı ve Halitağa Caddesi – Kadıköy olmak üzere toplamda 21 şubesiyle faaliyetlerini sürdürüyor. 2022 yılı itibariyle operasyonlarını İstanbul, Ankara, Bursa ve Antalya olmak üzere dört farklı şehre yayan Coffy, Türk kahve sektörünün en önemli oyuncularından biri olmayı hedefliyor.

121 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page